WAKACJE 2021

2021-06-30 21:31:02

Koniec czerwca to znak, że zbliżają się kolejne wakacje  :)

Wszystkim moim uczniom dziękuję za całoroczną pracę oraz za każdy wysiłek włożony w pracę nad podnoszeniem swoich gitarowych umiejętności.

Życzę Wam super udanego wypoczynku, do zobaczenia we wrześniu i proszę nie zapominać o swoich gitarach  :-P

 Muzyka, mózg i uczenie się

2021-05-24 21:56:58

Uprawianie muzyki rozwija wszechstronnie i przyczynia się do postępów w procesie uczenia się.  Czego i jak by nie mierzyć, to lepsze wyniki uzyskują uczniowie grający na jakimś instrumencie lub śpiewający.

Muzyka bowiem powoduje wzrost IQ.

Takie są wyniki badań niemieckiego neurologa, psychiatry, filozofa i psychologa – prof. Manfreda Spitzera.

Muzyka zawsze ma rytm i melodię. Te dwie składowe muzyki uruchamiają obie półkule w naszym mózgu.

W lewej – odpowiedzialnej za analizowanie, strukturę, logikę, liczenie, język, planowanie i organizowanie – jest rytm, w prawej – odpowiedzialnej za syntezę, obrazy i wrażenia, spontaniczność, swobodne działanie i uczucia – znajduje się melodia.

Dzięki lewej półkuli uprawiamy muzykę, czyli gramy i śpiewamy, a prawa pozwala nam ją słyszeć.

Muzykowanie wymusza harmonijne działanie naszego mózgu, dlatego jego wpływ na nasze funkcjonowanie jest taki wszechstronny.

Muzyka poprawia pamięć, ćwiczy koncentrację, wzmacnia pewność siebie, wzbogaca kompetencje społeczne i umiejętności życiowe, redukuje stres, dodaje odwagi, łagodzi obyczaje, wywołuje uczucia i kształtuje nastawienia. Muzykujący lepiej generalizują, transformują, lepiej uczą się uczyć, lepiej radzą sobie z analizą i oceną swych postępów w uczeniu się i lepiej wypadają na egzaminach.

 

G.W. Leibniz, wszechstronnie wykształcony człowiek oświecenia, powiedział: „Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem”.

 

Źródło: edunews.pl


...więcej >>

Myśl dnia... (nocy chyba bardziej)

2021-05-12 01:13:39

Koleżanka z pracy w gminie Pcim - prezesem Lotosu, krewna wspólnika - wiceprezesem Energa-Obrót, kuzyn w Tauronie, a brat obecnego prezesa Orlenu - szefem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Oto jak bliscy i znajomi Daniela Obajtka robią kariery za tzw. dobrej zmiany...

Wyborcom kibicującym tejże nacji (z moim tatą włącznie) po raz kolejny składam serdeczne "gratulacje" !
    1 2 315 16 17