Myśl dnia...

2013-12-08 23:06:36

 

Cliff Burton miał tylko 24 lata i nagrał z zespołem METALLICA trzy pierwsze albumy - po czym, pewnego wrześniowego poranka w trakcie tournée po Szwecji zginął w wypadku zespołowego autokaru…

Rysiek Riedel, którego miałem jeszcze okazję poznać osobiście – też nie miał jakoś szczególnie zbyt wiele czasu… (lat 38).

Ciesz się każdym dniem i żyj tak, jakby dzień dzisiejszy miał być dniem Twym ostatnim. 

Ktoś tak kiedyś powiedział…

Idąc wprost za słowami Andrzeja Mogielnickiego i starego hitu Lady Pank pewnie był to „jakiś mądry, który życie znał” :)

Ale jak wielką jest sztuką przekuć te słowa w praktykę tam, gdzie czai się zwykłe, codzienne życie…Zima

2012-11-27 23:57:01

Podobno lada chwila spadnie śnieg…  

Mam cichą nadzieję, że prognozy koleżków z TV i portali internetowych się nie sprawdzą, bo jakoś zima już dawno przestała mi się kojarzyć z białym puchem na nieodśnieżonych chodnikach.

Pamiętam tę chwilę tak, jakby wydarzyła się wczoraj… 

Jest grudniowy, lekko mroźny wieczór - idę pomiędzy rodzicami trzymającymi mnie za ręce, mokry śnieg elegancko skrzypi pod butami… Wracamy właśnie z miasta do domu - mam wtedy może trzy, a może cztery lata…  

Mijamy kolejne wąskie, zasypane uliczki pszczyńskiej starówki oświetlone bajkowym światłem zabytkowych latarni, w którym  pobłyskują spadające na nas z niewidzialnych chmur olbrzymie płatki śniegu…

 

 

Takich zim już nie ma i pewnie nie będzie…

Od tamtego czasu zmienił nam się klimat (i to nie tylko w sensie meteorologicznym), zmieniło się prawie wszystko…

Starówka pszczyńska, widziana moimi dziecięcymi oczami miała taki magiczny i swojski  urok… 

Pielęgnuję ciągle to uczucie w zakamarkach pamięci i myślę, że każdy nosi w sobie wspomnienie jakiegoś podobnego zdarzenia i wszystkich dobrych emocji z nim związanych.

 I wtedy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, tak jak w muzyce - wszystko znowu układa się znakomicie  :-) 

 

 


...więcej >>

Witam wszystkich na mojej stronie

2012-01-23 00:00:00

Uffff…. udało się.

Jest 23 stycznia 2012 i stronka nareszcie oficjalnie startuje.

Witam wszystkich fanów gitary i zapraszam na stronę o mnie, gitarze, muzyce, plastikowych słoniach, miłości, narkotykach i smarach syntetycznych  :)

 

Zachęcam oczywiście do lektury wszystkich działów.

Na stronie głównej planuję umieszczać notki o rzeczach, którymi aktualnie się zajmuję - a w zakładce "Guitar Inspire" przedstawiłem kilka słów w temacie mojego instrumentalnego koncertu.

W kolejnej podstronie umieściłem kilka wskazówek i spostrzeżeń na temat nauki gry na gitarze. Wychodzę z założenia, że nie ma takich ludzi, których nauczyć grać na tym instrumencie się nie da :)

W dziale "O sobie samym" znajdziecie również moją małą biografię ozdobioną zdjęciami.

Można znależć też sporo mojej starszej i nowszej muzyki, w zakładce "Lista osobista" kilka odwiecznych inspiracji, ale także utwory nagrane przez moich uczniów - często ich własne kompozycje ("Wylęgarnia").

 

Gorąco polecam

 

Jacek Rogalski
 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
    1 2 317 18 19