Koncert

2015-08-11 19:03:23

 

W najbliższą niedzielę - 16 sierpnia w Tarnowskich Górach (klub KOSMATA) odbędzie się akustyczny koncert Kasi Grzesiek.

Tym bardziej się cieszę, że z moim gitarowym udziałem  :))

Więcej szczegółów na internetowej stronie Kasi:  www.kasiagrzesiek.pl

Zapraszamy serdecznie !

Start – godz. 20:00Bo jak nie oni, to kto…?

2015-06-14 14:44:43

 

Wczorajszy wyczyn naszej piłkarskiej reprezentacji wprawił mnie w oczywiste osłupienie i zdumienie połączone z lekką nutką niedowierzania w to, co aktualnie widzę na ekranie TV.

To dowód na to, że można i jak chce się, to… da się  :)   

Że można i da się wstać na nogi nawet już chyba z pozycji kolankowo-łokciowej, w którym to położeniu najczęściej grała ostatnimi czasy nasza futbolowa jedenastka.

Wieczór okazał się tym bardziej miły, że w beznadziejnym koncercie opolskich premier 2015 można było dostrzec jak dwie statuetki odbiera zespół IRA – przez publiczność doceniony już dawno, ale tym razem nareszcie doceniony przez muzyczny establishment (tfu! :)

Marcin, Artur i reszta…

Pozdrowionka i brawo, brawo, brawo !!!  :))

Bo jak nie Wy, to kto… ?   ;-P

 

 Muzyka, mózg i uczenie się

2015-02-21 00:09:29

 

Uprawianie muzyki rozwija wszechstronnie i przyczynia się do postępów w procesie uczenia się.  Czego i jak by nie mierzyć, to lepsze wyniki uzyskują uczniowie grający na jakimś instrumencie lub śpiewający.

Muzyka bowiem powoduje wzrost IQ.

Takie są wyniki badań niemieckiego neurologa, psychiatry, filozofa i psychologa – prof. Manfreda Spitzera.

Muzyka zawsze ma rytm i melodię. Te dwie składowe muzyki uruchamiają obie półkule w naszym mózgu.

W lewej – odpowiedzialnej za analizowanie, strukturę, logikę, liczenie, język, planowanie i organizowanie – jest rytm, w prawej – odpowiedzialnej za syntezę, obrazy i wrażenia, spontaniczność, swobodne działanie i uczucia – znajduje się melodia.

Dzięki lewej półkuli uprawiamy muzykę, czyli gramy i śpiewamy, a prawa pozwala nam ją słyszeć.

Muzykowanie wymusza harmonijne działanie naszego mózgu, dlatego jego wpływ na nasze funkcjonowanie jest taki wszechstronny.

Muzyka poprawia pamięć, ćwiczy koncentrację, wzmacnia pewność siebie, wzbogaca kompetencje społeczne i umiejętności życiowe, redukuje stres, dodaje odwagi, łagodzi obyczaje, wywołuje uczucia i kształtuje nastawienia. Muzykujący lepiej generalizują, transformują, lepiej uczą się uczyć, lepiej radzą sobie z analizą i oceną swych postępów w uczeniu się i lepiej wypadają na egzaminach.

 

G.W. Leibniz, wszechstronnie wykształcony człowiek oświecenia, powiedział: „Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem”.

 

Źródło: edunews.pl
    1 2 313 14 15 16 17