Mamy dwa złote ;-)

2014-02-15 22:56:19

 

Nigdy nie byłem jakimś mega kibicem, ale dzisiejsze wyczyny naszych olimpijczyków są nie tylko miłym wydarzeniem w wyłącznie sportowym sensie.

Myślę, że te dwa złote medale pokazują do jakich rezultatów można dojść przez lata systematycznych ćwiczeń i nieustannej pracy nad sobą.

Swoją drogą, wyprzedzić kogoś na mecie zaledwie o... trzy tysięczne części sekundy… ?

To już chyba Matrix jakiś, bo podobno mrugnięcie okiem trwa dłużej niż 0,003 s   :)

Brawo, Panowie i oby tak dalej !!!Wojciech Kilar (1932-2013)

2013-12-29 23:49:38

 

W rozmowie z Barbarą Gruszką Zych dla "Gościa Niedzielnego" Wojciech Kilar podsumował kiedyś swoje życie słowami: "Psalm 136 wciąż na mnie czeka. „Chwalcie Pana, bo jest dobry, bo na wieki łaska jego”...

Nieustannie powracam do jednego pytania, które zadaję sobie w moich wieczornych modlitwach; nie wiem, dlaczego to mnie właśnie spotkało takie piękne życie ? Jestem dość niezorganizowany, trochę leniwy, niepewny swoich racji, a dostałem tyle wspaniałych łask Bożych.  Poza tym nigdy o nic nie zabiegałem. Wszystko przyszło samo.

Zawsze mnie to zadziwia.

Mimo że się trochę nacierpiałem, to wszystko we mnie jest tylko wdzięcznością za to życie".

 Myśl dnia...

2013-12-08 23:06:36

 

Cliff Burton miał tylko 24 lata i nagrał z zespołem METALLICA trzy pierwsze albumy - po czym, pewnego wrześniowego poranka w trakcie tournée po Szwecji zginął w wypadku zespołowego autokaru…

Rysiek Riedel, którego miałem jeszcze okazję poznać osobiście – też nie miał jakoś szczególnie zbyt wiele czasu… (lat 38).

Ciesz się każdym dniem i żyj tak, jakby dzień dzisiejszy miał być dniem Twym ostatnim. 

Ktoś tak kiedyś powiedział…

Idąc wprost za słowami Andrzeja Mogielnickiego i starego hitu Lady Pank pewnie był to „jakiś mądry, który życie znał” :)

Ale jak wielką jest sztuką przekuć te słowa w praktykę tam, gdzie czai się zwykłe, codzienne życie…
    1 2 320 21 22